W zależności od twoich włosów i fryzury, zazwyczaj potrzebujesz objętości u nasady lub objętości na całej długości włosów.

Objętość przy korzeniach

Istnieje wiele produktów, które mogą pomóc uzyskać objętość u podstaw podczas tworzenia stylizacji. Na przykład mus, pianka w sprayu i lakier. Możesz również użyć szamponów do zwiększenia objętości (zazwyczaj do włosów cienkich). I, oczywiście, nie zapominaj, że naturalna objętość u nasady może może nadać prawidłowe strzyżenie.

Objętość na całej długości

Aby stworzyć objętość na całej długości, można użyć produktów takich jak strukturalny spray do włosów, spray do tworzenia loków, mus. Strukturalny spray otaczają włosy niewidzialną powłoką, tworząc pewną warstwę, która pozwala uzyskać objętość.

Drugi wariant: istnieje technika modelowania, zakładające objętość na całej długości. Można na przykład zwijać loki za pomocą żelazka lub lokówki i starannie rozczesać. Warto pamiętać, że ważne jest nie tylko stworzyć objętość, ale także utrzymać ją przez cały dzień. Można to łatwo zrobić za pomocą lakieru do włosów o odpowiednio dobranej fiksacji. Ustalenie, czy wybrano właściwą fiksację, jest proste: lakier nie powinien "betonować" włosów i nie powinien powodować uczucia sklejenia, włosy muszą pozostać żywe i ruchliwe.

Dla lepszej fiksacji fryzury postępuj w następujący sposób: nawiń jedno pasmo włosów - spryskaj je lakierem, nawiń drugie - zrób to samo. I tak - dla wszystkich włosów.

Do stworzenia objętości można również wykorzystać volumizer. Przypomina on bardzo cienką falownicę. Jeżeli użyjesz go przy korzeniach włosów otrzymasz objętość przy korzeniach. Jeżeli użyjesz go na całej długości włosów - otrzymasz oszałamiającą objętość na całej długości. Można go również stosować przy splataniu włosów w warkocze. Ale nie zapominaj, że włosy będą trochę mniej błyszczące.

Jest jeszcze jedna procedura nadania objętości - teksturizer firmy Goldwell - to długotrwałe modelowanie. Bardzo wygodna procedura dla tych, którzy mają cienkie włosy i dla miłośników objętości. Można ją wykonać jak na całą długość włosów, tak i na wybranych obszarach. Jest to specyficzne rusztowanie do stylizacji. Procedura jest w stanie tymczasowo zmienić strukturę włosów i uzyskać objętość w miejscu, w którym jest to potrzebne.

Aby utworzyć objętość na krótkich fryzurach, można użyć matowej glinki, wosku, środka, który może nadać włosom teksturę i matowość, co pozwoli fryzjerowi nadać dłońmi kształt i kierunek włosom.