Czy można przeprowadzić zmiany na twarzy bez operacji plastycznej? Można, dzięki korekcji brwi. Które mocno wpływają na wizerunek osoby. Jeśli chcesz czegoś nowego i świeżego, spróbuj zacząć od nich. Moda na kształt brwi jest zmienna. Jeśli w latach 90. woleli bardzo cienkie, teraz to już nie jest aktualne. Ponadto za ich pomocą można nawet wizualnie zmienić nastrój. Nic dziwnego, że mówią: „zło poruszył brwiami”. Posiadacze gęstych, blisko rosnących brwi mogą łatwo zmienić „złość na łaskę”, a raczej dodać życzliwości do obrazu, zwracając się do kosmetyczki. To ważny szczegół w zakończeniu makijażu. Przecież żadna piękna szminka nie sprawi, że twarz będzie wyrazista, dopóki nie wybierzesz odpowiedni kształt i kolor brwi.

Kształty brwi

Przede wszystkim zwracamy uwagę na to, że brwi mogą różnić się nie tylko kształtem, ale także grubością: cienkie, średnie i grube. Od czego zależy wybór grubości - przeanalizujemy później. Teraz więcej o kształcie:Podstawowe rodzaje kształtów brwi

 1. Prosty. Nazwa w jak największym stopniu opisuje kształt. Brwi pozostają prawie bez wygięcia, ale zwężają się na końcu.
 2. Zaokrąglony - charakteryzuje się płynnymi liniami. Nie ma ostrych przejść. Cały obraz z takimi brwiami postrzegany jest jako kobiecy.
 3. Łuk podniesiony. Brwi zdają się unosić, przypominając górę, spadając zewnętrzna krawędź brwi nie sięga do poziomu wewnętrznej. Oznacza to, że jest ona podniesiona.
 4. Łuk obniżony. W tym przypadku krawędzie zewnętrzne są opuszczone poniżej wewnętrznych, w przeciwieństwie do podniesionych.
 5. Profilowany. Osobliwością tych brwi jest to, że zgięcie znajduje się nie tylko w miejscu, w którym jest naturalnie oczekiwany, ale także na wznoszącej się linii od wewnętrznej krawędzi. Oznacza to, że brew wznosi się nie po linii prostej, ale ma lekkie wklęśnięcie.

Różnorodność kształtów w połączeniu z różnymi grubościami stwarza jeszcze więcej możliwości. Do wszystkiego wymienionego wyżej dodamy wariacje kolorystyczne. Nic dziwnego, ponieważ czarne brwi nie pasują dla wszystkich, tutaj można dobrać zarówno ciemnobrązowe, jak i jaśniejsze. To zależy od osobistych preferencji, koloru włosów, koloru skóry, a nawet oczu. Kosmetyczki posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie, aby stworzyć perfekcyjny kształt. Przyjrzyjmy się, co oprócz trendów w modzie decyduje o wyborze kształtu.

Korekcja brwi w zależności od kształtu twarzy

Kształt twarzy to coś, co natura nadaje bezwarunkowo. Każdy typ twarzy jest na swój sposób ciekawy, a naszym zadaniem jest podkreślenie naturalnego piękna i znalezienie korzyści. Zobaczmy, który kształt Ci odpowiada.

Korekta brwi w zależności od kształtu twarzy

 • Okrągła twarz w zasadzie nie ma rogów. Długość i szerokość są w przybliżeniu w tej samej odległości, czoło i podbródek są zaokrąglone. Celem jest wizualne wydłużenie. Dla takiej twarzy odpowiednie są zauważalne łuki. Na przykład łuk podniesiony (3).
 • Owalna twarz jest lekko wydłużona, widoczne są zwężenia podbródka i czoła, wyraźnie widoczne kości policzkowe. W przypadku tego typu odpowiednie są miękkie linie bez ostrych przerw. Możesz używać lekkich zaokrągleń, eksperymentować z prostymi kształtami brwi. Najlepiej wybrać średnią grubość.
 • Kwadratowa twarz - szerokie czoło i prosty wydatny podbródek, jak u Angeliny Jolie. Aby zmiękczyć linie, użyj gładkich podniesionych łuków, miękkich przejść. Możesz wykorzystać płynne załamania.
 • Twarz w kształcie serca charakteryzuje się szerszym czołem i węższym podbródkiem. W celu wygładzenia narożników zaleca się stosowanie płynnych łuków. Średnia grubość jest całkiem odpowiednia dla tego typu twarzy.
 • Wydłużona twarz. Szerokość znacznie różni się od długości, natomiast kości policzkowe są podkreślone. Szerokie brwi z delikatnymi zaokrągleniami stworzą harmonię.
 • Twarz w kształcie diamentu. Ostry podbródek, szerokie czoło i wyraźnie zarysowane kości policzkowe. Odpowiednie szerokie brwi średniej szerokości z aktywnymi załamaniami, na przykład profilowane.

Dlaczego korekcję brwi najlepiej wykonywać w salonie

Istnieje kilka powodów, aby powierzyć swoje brwi kosmetyczce w salonie, a nie robić to w domu:

 1. Doświadczenie. To podstawa sukcesu.
 2. Bezpieczeństwo. Wszystkie narzędzia w salonie są dezynfekowane.
 3. Jakość i różnorodność materiałów.
 4. Dodatkowo posiadanie wystarczającej ilości wiedzy. Na bazie doświadczenia i wiedzy kosmetyczka dobierze kształt i technikę. Wszystko, co musisz zrobić, to usiąść i zrelaksować się. Dbanie o siebie i uzyskanie pożądanego efektu jest tańsze i przyjemniejsze niż cierpienie z powodu zniszczonych brwi.