Depilacja woskiem (bioepilacja) – to jeden ze sposobów na usunięcie nadmiaru włosów bez uszkadzania mieszka włosowego, dający tymczasowy efekt. Po kilku tygodniach zabieg trzeba powtórzyć. 

Istota zabiegu bioepilacji

Co to jest bioepilacja? To sposób na usunięcie niechcianych włosów za pomocą wosku podgrzanego do określonej temperatury (37°C – 42°C). W zależności od temperatury topnienia dzieli się na zimną i gorącą. W tej procedurze usuwana jest tylko łodyga włosa. Ponieważ cebulka nie ulega zniszczeniu, po chwili włosy odrastają, ale nie są już tak twarde i pigmentowane.

Podczas zabiegu kosmetyczka przygotowuje skórę klientki do nadchodzącego zabiegu za pomocą specjalnego balsamu. Po przygotowaniu wosk nakładany jest na skórę za pomocą wkładu lub drewnianej szpatułki, a następnie usuwany ostrym ruchem w kierunku przeciwnym do kierunku wzrostu włosa, za pomocą specjalnych pasków. Gorący wosk jest usuwany bez pasków i jest zwykle stosowany na wrażliwych obszarach. Następnie za pomocą olejku kosmetycznego usuwane są pozostałości wosku, a skóra nawilżana.

Zalety depilacji woskiem

  • Możliwość depilacji dowolnej części ciała (ramion, nóg, ud, dolnej części pleców, okolic bikini, palców, twarzy) lub całej powierzchni skóry w krótkim czasie.     
  • Brak przeciwwskazań. Depilację woskiem można wykonać prawie każdemu.     
  • Bezpieczeństwo zabiegu i brak jakichkolwiek negatywnych konsekwencji: skóra nie jest uszkadzana.     
  • Niedrogi koszt

Wady depilacji woskiem

Główne wady depilacji woskiem to: bolesność zabiegu, jego tymczasowy efekt i możliwe prawdopodobieństwo wrastania włosów z czasem.